EN

تجاری، اداری مسکونی

تجاری، اداری مسکونی

 

در مراکز تجاری، اداری و مسکونی یکی از مهمترین پارامترهایی که در طراحی بایستی لحاظ گردد سیستم تهویه مطبوع مناسب می باشد. هوای مطبوع بر روی بدن انسان اثر نموده، بر میزان احساس آسایش افراد تاثیر مستقیم داشته و حتی در مقایسه با عوامل دیگر نظیر معماری و نما از اهمیت بالاتری برخوردار است.

در کاربری های تجاری، هوای مطبوع با تامین آسایش مشتریان باعث ماندن بیشتر آنها در فروشگاه ها شده و تاثیر بسیار زیادی در میزان فروش و کسب و کار دارد. در صورت عدم وجود سیستم تهویه مطبوع مناسب، مراکز تجاری با کاهش مشتریان و مراجعه کنندگان روبرو خواهند شد.

در کاربری های اداری، تامین هوای مطبوع با دما و رطوبت مناسب، باعث آسایش کارمندان و پرسنل شده و به شدت روی راندمان کاری نفرات تاثیر می گذارد.

فضاهای متنوعی در پروژه های تجاری و مجتمع های بزرگ وجود دارد که می توان به فضاهای تجاری (فروشگاهها و رستوران ها)، فضاهای عمومی (کتابخانه ها، لابی ها، باشگاه های ورزشی، فضای بازی کودکان، سالن زیبایی و غیره) و ساختمانهای تجمعی ( سینما، آمفی تئاتر، استودیو ، تالار ، سالن سمینار و غیره)، ساختمان های اقامتی (هتل، خوابگاه و مهمانپذیرها) و حتی مراکز درمانی و بیمارستان ها اشاره نمود.

در پروژه های تجاری و مجتمع های چند منظوره، با تنوع فضاها ، کاربری ها و محدودیت های بی شماری مواجه هستیم و به همین دلیل بایستی از انواع دستگاه های تهویه مطبوع با قابلیت ها، ابعاد و توانمندی ها و کارایی های متفاوت استفاده نمود.

در ساختمان های مسکونی و اداری که بصورت تک واحدی، چند واحدی یا آپارتمانی ساخته می شوند، بسته به شرایط پروژه، بودجه کارفرما و مستقل یا مرکزی بودن دستگاه ها، سیستم های تهویه مطبوع متفاوتی قابل ارائه می باشند.

به دلیل اهمیت بحث صرفه جویی انرژی، استفاده از سیستم های بازیافت انرژی یا دستگاه های هیت ریکاوری در پروژه ها بسیار مهم بوده و این سیستم بایستی علی الخصوص در فضاهایی که نیاز به هوای تازه دارند مورد استفاده قرار گیرد.

گروه صنعتی تهویه سام علاوه بر ارائه سیستم های هیت ریکاوری با راندمان بالا و دارا بودن انواع سیستم های تهویه مطبوع نظیر انواع چیلرهای اسکرال و اسکرو، انواع هواسازها، انواع VRF ها، انواع فن کویل های سقفی، کاستی، کانالی و دیواری، پکیج یونیت ها و روفتاپ پکیج ها و سیستم های دیگر، قابلیت ارائه راهکارهای فنی مهندسی مناسب بر اساس محدودیت های معماری و کمبودهای فضا در پروژه های را دارد. بعنوان مثال در صورت محدودیتهای پروژه، امکان ارائه سیستمهای دوپارچه و نصب آنها در دو شکل یونیت داخلی و یونیت های خارجی وجود دارد که اتصالشان نیز از مسیر داکت ها یا رایزرهای تعریف شده صورت می پذیرد.

در ساختمان ها و برج های بلند به دلیل تحمیل فشار اتمسفریک آب بر روی تجهیزات موتورخانه و امکان ایجاد خسارت و خرابی آنها، امکان استفاده از ایستگاههای میانی و ارائه مبدل های صفحه ای خاص با قابلیت تحمل فشارهای بالا در پروژه وجود دارد.

ارائه راهکارهای خاص و سیستم های کامپکت در پروژه های مختلف ساختمانی، تجاری و اداری توسط گروه فنی مهندسی تهویه سام، کمک شایانی به سازندگان و کارفرمایان می نماید تا با کاهش فضای موتورخانه یا محل نصب دستگاه ها، فضای مفید بیشتری داشته باشند تا به عنوان پارکینگ، انباری یا فضاهای مفید دیگر استفاده نمایند. این امر با توجه به گران بودن قیمت متراژ ساختمان برای کارفرمایان بسیار مهم و قابل ملاحظه می باشد.

تجهیزات تهویه مطبوع تهویه سام، امکان اتصال به سیستم کنترل هوشمند ساختمان (BMS) را دارا می باشند که این امر به بهره برداران کمک می نماید که ضمن بهره بردن از مزایای بی شمار آن، با سهولت راهبری سیستمها و جلوگیری از کارکرد بیش از حدشان در ساعات مختلف، در مصرف انرژی صرفه جویی نموده و از عملکرد دستگاههای تهویه مطبوع بصورت آنلاین مطلع باشند.

فیلتراسیون مناسب فضاها و تامین هوای تازه در فضاهای مختلف پروژه های تجاری که با تعدد نفرات در آنها مواجه هستیم از ضروریات طراحی سیستم های تهویه مطبوع بوده و گردش هوای مناسب در راهروها و فضاهای عمومی، باعث رضایتمندی بیشتر مراجعین خواهد گردید. طراحی هواسازهای متفاوت، چیلرها و سیستمهای DX خاص بر اساس نیاز پروژه و شرایط و محدودیت های فضاها می تواند در هزینه های اقتصادی پروژه بسیار تاثیرگذار بوده و برای کارفرمایان و خریداران جذاب باشد.

حضور در بیشتر مراکز تجاری و اداری کشور و ارائه خدمات پس از فروش مناسب در پروژه ها ، علاوه بر اینکه مهر تائیدی بر اعتماد مشتریان به تهویه سام بوده، نشان از توان فنی مهندسی و اجرایی تهویه سام دارد و این امر باعث گردیده تا تجارت کاری و عملیاتی متعددی از پروژه های مختلف، در کنار تکنولوژی های نو و روز دنیا راهگشای مشکلات و محدودیت های پروژه های آتی نیز به حساب آید.

کارفرمایان، مشاورین و خریداران محترم جهت دریافت خدمات فنی مهندسی و بازدیدهای کارشناسی رایگان جهت پروژه های تجاری اداری یا مسکونی خود می توانند با واحد فنی مهندسی فروش تهویه سام تماس حاصل فرمایند.