EN

تامین و راه اندازی چیلرها و هواسازهای بیمارستان طالقانی آبادان

تامین و راه اندازی چیلرها و هواسازهای بیمارستان طالقانی آبادان

گروه صنعتی تهویه سام در راستای فعالیت بیمارستانی خود، اخیرا موفق به ارائه چیلرهای اسکرو نوع تروپیکال به همراه هواسازهای استاندارد و هایژنیک در بیمارستان طالقانی آبادان شده است.
این دستگاه ها که شامل پنج دستگاه چیلر اسکروی هواخنک سری تروپیکال هرکدام به ظرفیت 380 تن تبرید واقعی و سی و دو دستگاه هواساز در ظرفیتهای مختلف می باشند هم اکنون در بیمارستان طالقانی نصب و مونتاژ شده و آماده راه اندازی می باشند.
بیمارستان ۲۴۲ تختخوابی طالقانی آبادان در زمینی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع و با زیر بنایی حدود ۲۳۰۰۰ متر مربع در ۴ طبقه در حال ساخت می باشد . بخش های درومانی بیمارستان شامل رادیولوژی، دیالیز، MICU،SICU،آزمایشگاه، فیزیوتراپی و بستری های ریه، عفونی، ارتوپدی، جراحی اعصاب، گوارش، غدد و آشپزخانه، رختشویخانه، انبار دارو، مدارک پزشکی ، همچنین سالن آمفی تئاتر، کلاس های آموزشی، دفتر ریاست و موتورخانه و اتاق ترانس و دیزل ژنراتور، اتاق کنترل و سرپرست موتورخانه و مدیریت شبکه وIT می باشد.
کارفرمای پروژه بنیاد علوی ، بهره بردار: دانشگاه علوم پزشکی آبادان، مدیریت پیمان: شرکت اسکان ایران، مشاور : شرکت مهندسین مشاور نوی و پیمانکار پروژه شرکت پارسازه می باشند.
چیلرهای اسکروی هوا خنک تهویه سام سری تروپیکال، با دارا بودن استاندارد AHRI آمریکا و مجهز بودن به اکونومایزر جهت افزایش راندمان چیلر، جهت استفاده در پروژه های مختلف در مناطق خشک، گرم و حاره ای جهت کارکرد تا دمای 60 درجه سانتیگراد طراحی وساخته شده و بسیار مناسب جهت پروژه هایی نظیر ساختمان ها، بیمارستان ها، هتل ها، مراکز تجاری و اداری، مدارس و کارخانجات صنعتی در مناطق حاره ای می باشند.

استفاده از مبدل های حرارتی شل اند تیوپ یا پوسته لوله ای و بکارگیری لوله های اینرگرو یا شیاردار خاص و تکنولوژی نوآورانه در ساخت آنها، علاوه بر افزایش راندمان چیلرها باعث عملکرد یکنواخت و کارایی مطلوب دستگاه ها گردیده است.

نصب سایلنسر باکس بر روی کمپرسورها و لونویز بودن فن های کندانسور دستگاهها باعث گردیده سطح صدای چیلرها بسیار کاهش یابد. علاوه براین سیستم کنترل پیشرفته PLC و نمایشگر HMI، کارکرد خطی یا پیوسته کمپرسورها و نیز تجهیز دستگاه ها به اکونومایزر جهت افزایش راندمان، از قابلیتهای دیگر این چیلرها به شمار می رود.
هواسازهای هایژنیک و استاندارد ارائه شده در این پروژه، بر اساس نیاز فضاهای مختلف بیمارستانی طراحی و ساخته شده و به دلیل استفاده از بلوورهای نوع بکوارد ایرفویل ساخت شرکت کروگر و الکتروموتورهای زیمنس از صدای کم وکارایی بالایی برخوردارند. انواع فیلترهای قابل شستشو، فیلترهای امرگلاس، کیسه ای و هپا برحسب نیاز فضاها در داخل هواسازها تعبیه گردیده است .
6 بهمن 1398 دسته بندی: رویدادها