EN

ارائه چیلرهای دو منظوره با قابلیت کارکرد زیر صفر توسط شرکت تهویه سام

گروه صنعتی تهویه سام، در راستای فعالیت های ویژه خود، با همکاری دانشگاه اصفهان و نماینده شرکت FAFCO فرانسه در ایران، برای اولین بار مبادرت به طراحی، ساخت و ارائه چیلرهای دو منظوره با قابلیت کارکرد زیر صفر در شب و بالای صفر در روز جهت کارکرد با سیستم آیس بانک نموده است.

این چیلرها در دو پروژه متفاوت در دانشگاه اصفهان نصب شده و هم اکنون چیلرهای پروژه اول که از چیلرهای سری اسکرال و ماژولار می باشند راه اندازی و تحویل دانشگاه گردیده است. چیلرهای پروژه دوم از نوع اسکرو بوده و هم اکنون در حال نصب می باشند .

عملکرد دستگاهها به اینگونه است که هنگام شب بصورت هوشمند، دمای سیال آب و اتیلن گلیکول با درجه حرارت 5C- را تامین می نماید و این سیال، از طریق مبدل حرارتی خاص، آب داخل مخزن الاستیک ساخته شده توسط شرکت فافکو فرانسه را تبدیل به یخ می نماید.

آب و یخ آماده شده، از طریق مبدل صفحه ای واسط، دمای آب در گردش فن کویلها را روی دمای 7C+ درجه کنترل نموده و به این طریق سرمایش سایت آموزشی دانشگاه تامین می گردد.

هزینه بسیار پایین تر انرژی برق هنگام شب، دلیل اصلی اجرای این طرح تحقیقاتی بوده که برای اولین بار در ایران صورت پذیرفته است.

در صورت نیاز به کارکرد نرمال چیلرها در هنگام روز، امکان این امر بصورت هوشمند وجود داشته و چیلرها می توانند بطور مستقیم سرمایش آب با دمای 7C+ را تامین نمایند.

بحث کاهش مصرف انرژی بدلیل خنک بودن هوای محیط در شب و هزینه بسیار کمتر برق هنگام نیمه شب انگیزه ای جدی برای بسیاری از پروژه های تجاری، اداری و دانشگاهی و فضاهایی می باشد که هنگام شب تعطیل بوده و از آنها استفاده نمی شود.

هم اکنون گروه صنعتی تهویه سام چیلرهای دومنظوره اسکرال و اسکرو را بعنوان کالایی جدید با کارایی بالا و مطابق استانداردهای روز دنیا، در سبد تولیدات خود قرار داده و آماده ارائه به مشتریان محترم می باشد.

19 خرداد 1398 دسته بندی: رویدادها