EN

صنایع چوب و نئوپان

چیلرهای صنعتی و سیستمهای خنک کننده تهویه سام گزینه ای مناسب جهت سرمایش یا خنک کاری ماشین آلات حوزه چوب، نئوپان و MDF به شمار می روند.

اکثر سایت ها و کارخانجات کوچک و بزرگ صنعتی جهت رسیدن به تولید باکیفیت، افزایش بهره وری و تولید و افزایش ایمنی ماشین آلات خط تولید خود و تامین شرایط دمایی پروسه های مختلف، نیاز به چیلرهای صنعتی یا سیستم های خنک کننده مناسب دارند.

شرکت سرمایش تهویه سام بیش از بیست سال است که در طراحی و تولید چیلرهای صنعتی در حال خدمات رسانی به صنعتگران ایرانی می باشد، یکی از مهمترین صنایعی که از دیر باز رونق زیادی داشته صنعت چوب می باشد، در این صنعت به علی الخصوص تولید نئوپان،چیلر کاربردی راهبردی دارد.

مواد اولیه غیر چوبی كه جهت اتصال و بهبود خواص نئوپان تولیدی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از: چسب مخصوص، چسب اوره فرمالدئید، هاردنر (كلرورآمونیوه، سولفات كمونیوه)، اوره، آمونیاك، پارافین جامد، آمولیسینمایر

پروسه تولید نئوپان از چهار قسمت اصلی تشكیل شده است که هرکدام اجزای مختلفی را شامل می گردد.

1- قسمت اول واحد تهیه و آماده سازی پوشال است که شامل سرند، خردکن بزرگ، خرد کن کوچک، دستگاهها ، سیلوهای بالای اتاق پالمن، ماشین فلیكر درشت، ماشین فلیكر نرم، سیلوی درشت بعد از فلیكر، سیلوی نرم بعد از فلیكر می باشد.

2- قسمت دوم خشك كن و موازنه پوشالهاست که شامل خشک کن، الک نرم، الک درشت، آسیاب درشت، آسیاب نرم، سیلوی درشت بعد از خشک کن و سیلوی نرم بعد از خشک کن می باشد.

3- قسمت سوم واحد تولید نئوپان است که شامل مخلوط كن درشت، مخلوط كن نرم، ریزش (درشت و نرم)، ریال قالب، آسانسور ورودی، دستگاه پرس، آسانسور خروجی پرس و دستگاه اندازه گیری نئوپان می باشد.

4- قسمت پردازش پایانی که شامل دستگاه سنباده و دستگاه فیلتر خاک سنباده است.

عموما دستگاه های چسب زنی به دو نوع مداوم (اسپری یكنواخت بر روی خرده ها) و منقطع می باشد كه روش متداول آن مداوم است. بلندرها یا مخلوط کن ها در قسمت چسب زنی تعریف می گردند. سیستم بلندر ها عموما براساس نوع اول یعنی مداوم (یكنواخت) است بدینصورت كه به طور مداوم خرده چوب درون دستگاه ریخته می شود. به وسیله چرخش نازلهای اسپری چسب و كاروكهای داخل به حالت یكنواخت جلو می روند و با چسب مخلوط می شوند و از قسمت دیگر خارج می گردند. اسپری چسب در دستگاه فوق براساس روش فشار هوا روی مخزن چسب با استفاده از چسب صورت می گیرد . در این زمان بایستی سیستم چیلر صنعتی وارد مدار شده و خنک کاری صورت پذیرد.

آب سرد جهت خنك كردن دستگاه بلندرها توسط سردكن (چیلر) كه در واحد چسب است، دمای مناسب جهت این خنک کاری 10-15 درجه سانتیگراد است که توسط سیستم خنک کننده مهیا می گردد. جهت توزیه مناسب آب و ایجاد فشار مورد نیاز آب پیشنهاد می گردد از چیلرها و پکیج های پمپ تانک صنعتی تهویه سام استفاده گردد. این دوسیستم باهم لینک شده و هرگونه نیاز به تجهیزات تاسیساتی را از روی دوش تولیدکننده برمیدارد.پس از خنک کاری ذرات چسب خورده درشت و نرم به وسیله نوار نقاله ها از قسمت بلندرها به فرمیشن هدایت می شوند.

همچنین در قسمت تولید نئوپان ازپرس هیدرولیک استفاده می گردد، روغن هیدرولیک در اثرکار مداوم گرم شده و نیاز به خنک کاری دارد، دمای مناسب روغن هیدرولیک 40 درجه سانتیگراد می باشد که جهت رسیدن به این دما، بایستی از چیلر صنعتی استفاده گردد. آبسرد چیلر وارد مبدل حرارتی شده و دمای روغن هیدرولیک را ثابت نگه می دارد. برای این قسمت می توان از چیلر مدولار صنعتی به همراه پکیج پمپ تانک صنعتی ساخت تهویه سام استفاده نمود.

چیلرهای صنعتی تهویه سام در تعدادی از کارخانه های مرتبط با صنایع چوب و نئوپان در حال کار می باشد که می توان به شرکتهای ذیل اشاره نمود:

شرکت نئوپان بهمن بهشهر، شرکت نوین چوب خوزستان، شرکت نئوپان کارون، شرکت پارس نئوپان، شرکت آرین چوب ساری، آذین چوب خوزستان، شرکت چوب تراش نقطه سمنان و غیره.

ما با چیلرهای صنعتی و سیستم های برودتی مناسب خود از ماشین آلات و کیفیت محصولات تولیدی شما بدون وقفه مراقبت می کنیم. شما روی کسب و کار خود تمرکز کنید.


  مزایای استفاده از چیلرهای صنعتی تهویه سام در صنایع صنایع چوب و نئوپان :
 • ابعاد کامپکت، استحکام بالا، ظاهر زیبا، حمل و نصب آسان
 • COP یا راندمان بالا و مصرف انرژی پایین
 • امکان اتصال به فری کولینگ و کاهش مصرف انرژی تا 90 درصد متناسب با دمای آب و شرایط محیطی
 • امکان اتصال به دستگاه پکیج پمپ تانک صنعتی تهویه سام و تامین دبی ها و فشارهای مختلف آب بر اساس نیاز ماشین یا پروسه
 • امکان تنظیم دمای آب در بازه دمایی 25+  تا 5- درجه سانتیگراد براساس نیاز مصرف کننده صنعتی
 • امکان استفاده از دستگاه در مناطق حاره ای تا دمای محیط 55 درجه سانتیگراد
 • سهولت نصب و لوله کشی آسان و راهبری ساده بدلیل سیستم کنترل کاملا هوشمند دستگاه
 • استفاده از کمپرسورهای اسکرال کم صدا ساخت کوپلند یا دانفوس
 • مبرد R410A سازگار با محیط زیست با عملکرد و راندمان بالا
 • بسیار کم صدا و بدون لرزش به دلیل استفاده از کمپرسور نوع اسکرال و فن های سری لو نویز
 • راندمان بالا به دلیل استفاده از لوله های اینرگرو (شیاردار) و تجهیزات خاص
 • مجهز به شیرهای انبساط الکترونیکی با کنترل دقیق مبرد و کاهش مصرف انرژی
 • مجهز به کویل کندانسور با تکنولوژی لوله های اینرگرو و فین های هایپر بولیک
 • مجهز به برد الکترونیکی با تکنولوژی SMT
 • استفاده از کنترلر هوشمند با قابلیت برنامه دهی ، زمان بندی و امکان اتصال به شبکه
 • استفاده از تجهیزات برقی ساخت کمپانی اشنایدر